Jaucējkrāna aerators

Kas ir jaucējkrāna aerators?

Laika trūkums un informācijas pārpilnība ikdienā liedz atrast sev vēlamo un nepieciešamo ikdienas uzlabošanai. Runājot par jaucējkrāniem, šo var attiecināt tieši uz aeratoru. Aerators ir priekšmets, kas jaucējkrāna iegādes brīdī tiek pamanīts pēdējais vai pat netiek pamanīts nemaz. Aerators ietekmē ūdens plūsmu un caurteci. Vecākas paaudzes jaucējkrānos tiek izmantots metāla vai plastmasas ūdens sietiņš. Ūdens sietiņš aiztur lielākus netīrumus un veido vienmērīgu ūdens strūklu, bet tajā pašā laikā ātri aizkaļķojas, ierobežojot ūdens strūklu. Paaudzei, kas laikmetīgajām izmaiņām sadzīviskās lietās seko jau ilgāku laiku, joprojām atmiņā spilgtas ir situācijas, kad, atverot ūdens krānu, drošāk no tā ir būt vismaz soļa attālumā. Tas ir tāpēc, ka gan ūdens plūsmas virziens, gan tās spiediens nav nosakāms.

Aerators ir kā mazais burvis, kas abas šīs lietas normē un padara roku mazgāšanu, trauku mazgāšanu vai dārzeņu skalošanu prognozējamāku un patīkamāku ikvienā mājsaimniecībā. Iegādājoties jaucējkrānu, jautājums: „Kāds aerators tiek izmantots konkrētajā modelī?” Jūs padarīs par zinošāku klientu, iespējams, tieši šis jautājums Jums ļaus iegādāties kvalitatīvāku jaucējkrānu.

 

Kādas īpašības ir jaucējkrāna aeratoram?

Visbūtiskākā aeratora īpašība ir ūdens ekonomija, par kuru esam uzrakstījuši atsevišķu atkāpi. Ir aeratori, kas novērš ūdens šļakatas un noregulē vienmērīgu ūdens plūsmu, kas īpaši svarīgi ir mājās ar zemu kopējās ūdens sistēmas spiedienu. Kvalitatīvs aerators kalpo kā papildus filtrs ūdenim, jo tas aiztur dažādus netīrumus, kas tikuši cauri mājsaimniecības ūdens padeves filtrācijas sistēmai, un kaļķa nogulsnes. Viena no papildus ērtuma pazīmēm, ikdienā izmantojot jaucējkrānu, ir ūdens plūsmas skaļums jeb tieši pretēji – skaļuma ierobežošana, kur svarīgākie elementi tā ierobežošanai ir kvalitatīva kasetne un kvalitatīvs aerators.

 

Vai iespējams nomainīt tikai aeratoru?

Aeratoru var nomainīt! Tā nomaiņu vai tīrīšanu nepieciešams veikt vismaz reizi pusgadā, atkarībā no ūdens kvalitātes, jo arī aerators ar laiku aizkaļķosies. Tirgū ir pieejami aeratori, kuriem ir pretaizkaļķošanās funkcija – aeratora uzgalis ir ar silikona pārklājumu, kuru mājas apstākļos ir iespējams notīrīt ar pirkstu, neizmantojot papildus ierīces un tīrīšanas līdzekļus, tādējādi pagarinot aeratora kvalitatīvu kalpošanas laiku.

 

Kā man veikt jaucējkrāna aeratora nomaiņu?

Ja vari lepoties ar to, ka tev ir uzstādīti uzņēmuma MAGMA jaucējkrāni, tad zini, ka jaucējkrānos tiek izmantoti dažādi aeratori gan pēc to izmēriem, gan pēc ūdens plūsmas caurlaidības, gan lietošanas ērtuma. Jaucējkrāna aeratora izskrūvēšana un ieskrūvēšana ir samērā viegls uzdevums, bet vislabāk to būtu izskrūvēt/ieskrūvēt ar speciāli tiem paredzētu aeratoru atslēgu, kas neradīs risku saskrāpēt hromējumu uz aeratora vai jaucējkrāna. Starp citu, MAGMA jaucējkrānu kolekcijā ir modeļi, kuriem aeratora forma ir izstrādāta tā, lai tos var viegli noskrūvēt ar monētu. Jaucējkrānu aeratori ir pieejami gandrīz visos sanitārtehnikas tirgotāju veikalos, un jaucējkrānu aeratora nomaiņa Jums izmaksās tikai pāris eiro. Cenu nosaka ražotāja izcelsmes valsts, aeratora ūdens plūsmas ekonomija, izmantotais materiāls un funkcionalitāte.

 

Patērētais laiks vai tomēr ūdens ekonomija.

Taupības pasākumi ikvienai mājsaimniecībai sniedz ne mazums pārbaudījumu. Tieši tāpēc, katra iespēja ietaupīt un nemainot ikdienas ieradumus, tiek uzskatīta par vērtīgu un atzīstamu. Ja runa ir par jaucējkrāniem vai dušas krāniem, tad ietaupījums uz ūdens patēriņu ir iespējams līdz pat 50 %. Jaucējkrāniem ar parastiem sietiņiem ūdens patēriņš parasti ir aptuveni 10-12 litri minūtē. Ekonomija sākas brīdī, kad tiek izvēlēts jaucējkrāns ar AERATORU, kas papildus, gružu un netīrumu aizturēšanai, ūdeni sajauc arī ar gaisu, radot priekšstatu, ka ūdens plūsma ir lielāka, vienlaikus ieekonomējot ūdens patēriņu līdz pat 5-6 litriem minūtē. Papildus ieguvums ir, ka ūdens strūkla neveido šļakatas un aerators neaizkaļķojas ilgāku laiku. Tomēr jāņem vērā, ka ne visos jaucējkrānos ir ieteicams izmantot ekonomiskos aeratorus, piemēram, ja esat siltas vannas cienītājs, tad, izmantojot aeratoru ar ūdens plūsmas ierobežošanu, laiks, kurā vanna piepildīsies ar ūdeni, būs ievērojami ilgāks nekā gadījumā, ja tiks izmantots aerators bez plūsmas ierobežošanas.

Tomēr, ja ikdienā jaucējkrāns tiek izmantots procesiem, kas nav saistīti ar lielāku ūdens patēriņu, tad ekonomiskais aerators, pateicoties ūdens patēriņa samazinājumam, ir labākā izvēle papildus ietaupījuma izveidošanai tieši Jūsu mājsaimniecībai.

 

Aeratora lielākie plusi :

  • Novērš ūdens šļakatas;
  • Noregulē ūdenim vienmērīgu tecējumu;
  • Samazina ūdens plūsmas skaņu;
  • Uzlabo ūdens spiedienu (mājās ar zemu kopējās ūdens sistēmas spiedienu speciāli šim nolūkam paredzēti aeratori);
  • Ekonomē ūdeni;
  • Filtrē ūdeni;
  • Padara ūdens plūsmu estētiskāku un patīkamāku taustei.

MAGMA,

Jūsu priekam un ērtībai!

Komentāri (0)

Nav komentāru

Rakstīt komentāru

Produkts pievienot vēlmju sarakstam
Produkts pievienots salīdzināšanai.