Par lokanajiem pievadiem

Tā kā siltais un aukstais ūdens ir kļuvis par neaizvietojamu vajadzību cilvēka ikdienā, tad santehnikas nozare turpina nepārtraukti attīstīties, un gandrīz katra diena sniedz kādu vairāk vai mazāk vajadzīgu inovāciju. Jau nekustamā īpašuma attīstības sākuma stadijā īpaša uzmanība tiek pievērsta komunikāciju tīkliem, ūdens piegādei un santehnikai. Ūdens pieslēgumam ir jābūt drošam – bez noplūdes riska. Katrā mājā un katrā dzīvoklī ir arī vismaz viens jaucējkrāns, vanna vai dušas kabīne un, protams, vieta kur pat karalis iet tāpat kā pārējie cilvēki, proti, labierīcības ar podu. Tomēr nepelnīti maz tiek runāts un uzsvērts svarīgs elements, kas nodrošina ūdens nokļūšanu izlietnes jaucējkrānā, veļas vai trauku mazgājamā mašīnā un podā. Ļoti iespējams, ka šis elements arī nav pamanīts, ja nav sanācis ielūkoties zem izlietnes, tīrot caurules/sifonus vai ieejot mūsdienīgi aprīkotā vannas istabā vai virtuvē. Lokanie pievadi ir kā tilts starp ērtumu un praktiskumu, jo tieši tie paver plašas iespējas trauku mašīnas, veļas mašīnas un santehnikas novietojumu plānot brīvāk. Tas ir iespējams plašā lokano pievadu piedāvājuma dēļ, kas atbilst piemērojamiem būvniecības standartiem un ikdienas pielietojuma vajadzībām. Neaizstājams papildus ieguvums lokano pievadu izmantošanā ir tā ērtā, vienkāršā un tajā pašā laikā drošā uzstādīšana, kuru, protams, iesakām veikt pieredzējušam santehniķim.

Lokanie pievadi, gluži kā čūskas no fantastiku filmām, ir atrodami gan aiz sanitārā mezgla, ko tautā dēvējam par podu, gan pie izlietņu jaucējkrāniem. Mūsdienās jau iegādājoties jaucējkrānu, lokanie pievadi pārsvarā ir to komplektācijā. Meklējot būtisko šajā nemanāmajā mājas un kaimiņu sargā no ūdens noplūdēm, tomēr ir pāris būtiskas lietas, kas dažus lokanos pievadus atšķir no citiem. Ar aci, iespējams, ka ir grūti pamanīt atšķirību starp labu un sliktu lokano pievadu, jo tehniskā uzbūve – gumijas šļauka, kas ietīta metāla pinumā – cilvēkam, kas ar to ikdienā nesaskaras, var šķist identiska. Tomēr jebkurš var viegli atšķirt labu lokano pievadu no slikta to pasmaržojot, jo sliktam pievadam būs ļoti spēcīga un atbaidoša smaka.

Izvēloties lokano pievadu, pirmā lieta, ko var pamanīt to atšķirībā, ir to garums, kas ir svarīgs aspekts tam, cik tālu no ienākošā ūdens pieslēguma vietas atradīsies pods, jaucējkrāns, vai sadzīves tehnika. Speciālisti iesaka, ka šim garumam nevajadzētu pārsniegt divus metrus. Tas ir saistīts ar drošību – jo pievads būs garāks, jo tam var būt vairāk locījuma vietu. Savukārt laika gaitā locījuma vietas var aizspiesties ciet, tādējādi neļaujot ūdenim brīvi plūst pa pievadu. Tomēr nekādā gadījumā lokano pievadu nevajadzētu iestrādāt sienā zem dekoratīvā apmetuma, jo tādējādi lokanajam pievadam var zust elastīgās īpašības un ilgtermiņā var rasties ūdens noplūde, kas beigtos ar slapju sienu vai pat nopludinātiem kaimiņiem. Ne tikai lokanais pievads, bet arī vītne, ar kuru tiek pievienots jaucējkrāns, nedrīkst būt iebūvēta sienā. Uzstādīšanas laikā vītne var ieplaisāt un izraisīt ūdens noplūdi lietošanas laikā.

Iesakām ievērot arī sekojošo, lai neatgadītos nepatīkami pārsteigumi, lietojot lokano pievadu:

  1. Pirms pievienošanas ūdensvadam pārliecinieties vai abi pievada gali ir nopresēti (micīte abos galos ir nopresēta un nekustīga).
  2. Pievadus vispirms pievienojiet ar rokām. Ja izmantojiet atslēgu, dariet to uzmanīgi, nepielietojot pārmērīgu spēku.
  3. Vispirms pievadus ieskrūvējiet jaucējkrānā, tad pie ūdensvada.
  4. Pievadu nedrīkst savērpt, nostiept vai saliekt šaurā leņķī.
  5. Izvairieties no kontakta ar citiem priekšmetiem vai ķīmiskām vielām, kas var izraisīt pievada ārējā apvalka bojājumus un pievada plīsumu.

Santehnikas ražotāja un vairumtirgotāja – SIA MAGMA – sortimentā ir vairāk nekā 400 dažādu veidu un garumu lokanie pievadi, kas ikdienā kalpo kā labs un drošs sargs no ūdens noplūdēm, ļaujot aizmirst rūpes par to, ka jums mājās ir santehnika. Rūpējoties arī par jūsu veselību, SIA MAGMA ražotajos lokanajos pievados ir izmantota gumija, kas paredzēta dzeramajam ūdenim, un tātad ūdens ir bez nepatīkama gumijas aromāta. Savukārt visi savienojumi ir izgatavoti no misiņa, kuram ir antibakteriāla iedarbība. Pievada ilgmūžībai tiek izmantots apvalks no nerūsējošā tērauda.

Tiem, kam nav būtiska lokanā pievada ilgmūžība, piedāvājam pievadus alumīnija apvalkā. Šie pievadi būs krietni draudzīgāki maciņam.  

Komentāri (0)

Nav komentāru

Rakstīt komentāru

Produkts pievienot vēlmju sarakstam
Produkts pievienots salīdzināšanai.